penzion Brno

Botox a meso-botox

Zobrazených 1-1 z celkově 1 záznamů.

 
Zobrazených 1-1 z celkově 1 záznamů.

Botox, tedy cílená injekční (podkožní) aplikace botulotoxinu je již standardní a ověřenou metodou pro vyhlazování drobných vrásek obličeje. Při jemné a uvážlivé aplikaci jsou kosmetické výsledky velmi uspokojivé pro pacienta i pro lékaře.

Co je botulotoxin?

Botulotoxin je přírodní látka produkována baktérií Clostridium botulinum. Botulotoxin dočasně blokuje nervosvalový přenos, tím vyřadí činnost svalu a působí tedy na vyhlazení již existujících vrásek a prevenci vzniku nových. Dalším efektem botulotoxinu, který je klinicky využitelný je odstranění nadměrného pocení (hyperhydrozy), např. v podpaží, na dlaních nebo chodidlech.

Průběh výkonu a doporučení

Jedná se o ambulantní výkon trvající přibližně 10 minut. Sterilní roztok botulotoxinu se aplikuje tenkou jehlou do svalu příslušné oblasti. Injekce při aplikaci způsobí jemně pálivý pocit. Těsně  po zákroku je pokožka mírně zarudlá a lehce oteklá, což odezní během několika hodin.

Revolučním neinvazivním, resp. minimálně invazivním oštřením  je tzv. meso-botox. Vyhlazuje vrásky a výrazové linie bez použití standardních injekčních jehel. Již 3-6 aplikacích sterilní masti obsahující aktivní molekuly botulotoxinu jehož vstup do střední a hluboké vrstvy kůže umožní tisíce drobných povrchových a především nebolestivých vpichů dermaválečku kůže. Meso-Botox na pleť působí jemně a předchází svalovým kontrakcím, takže nedochází k nežádoucím následkům jako u botoxu.

S výhodou se doporučuje botulotoxin kombinovat s vhodným výplňovým materiálem.

Účinek

Nástup účinku botoxu je po 3-6 dnech po aplikaci a efekt přetrvává asi 3- 4 měsíce, po opakované aplikaci se účinek prodlužuje na 6-12 měsíců. Po opakované aplikaci si klient odvykne určitému typu mimiky, proto se účinek prodlužuje a zároveň působí preventivně proti vzniku nových vrásek. Zákrok se může opakovat po 4-6 měsících, ale častěji než dvakrát za rok by se aplikace ve stejném místě provádět neměla (kromě prvního roku).

Doporučení

Po ošetření doporučujeme vynechat přílišnou mimiku, dodržovat tělesný klid asi 4 hodiny po zákroku. Dále na týden vynechat sport, saunu, solárium, nadměrné slunění a kosmetickou masáž.

Kdy se nesmí botulotoxin aplikovat

Aplikaci neprovádíme u osob mladších 18 let, v období těhotenství a kojení. Aplikace je dále kontraindikována u lidí trpících myastenií gravis, nemocemi se zvýšenou krvácivostí, nebo s anamnézou alergické reakce na některé složky přípravku.

 

Copyright © 2023 by Binocular


autoškola Litomyšl, autoškola Polička Penzion Brno