penzion Brno

Povadlé a unavené části obličeje

Zobrazených 1-1 z celkově 1 záznamů.

 
Zobrazených 1-1 z celkově 1 záznamů.

Ztráta napětí kolageních vláken kůže a podkoží, pozvolné změny metabolismu vedoucí ke snižování hydratace a celkový úbytek pružnosti kůže jsou přirozené důsledky stárnutí. Viditelným projevem je pak vedle celkového vadnutí kůže především oploštění jařmových oblouků, pokles zevních partií obočí, ztráta kontur dolní čelisti a zdánlivé zkrácení krku. Také může docházet k místnímu úbytku tukové tkáně a pozvolnému propadání kontur tváře. Výsledkem je povšechné, plíživé stárnutí vzhledu obličeje mnohdy i bez zřetelnějšího zvýrazňování typických obličejových vrásek.

Na problematiku celkové rejuvenace (omlazení) obličeje se soustřeďuje nové umění  rekonstrukční, minimálně invazivní estetické chirurgie. Efektivita a nesmírný potenciál je založený především na profesionálním zvládnutí a komplexním využívání celého spektra minimálně invazivních postupů. Vynikající výsledky také souvisí s aplikací látek vytořených na základě moderního farmakologického výzkumu. Jedná se především o depotní dermální výplně s prodlouženou dobou vstřebávání vytvořené z hyaluronátu, který je látkou tělu vlastní. Spolu s kolagenem a vodou vytváří mikroskopické struktury, které zajišťují objem kůže. Dermální výplně používáme k citlivé a promyšlené úpravě povadlých kontur obličeje (ztv. mezo-lifting. Modelujeme propadlé spánkové oblasti, zvýrazňujeme lícní kosti, doplňujeme objemu tváří nebo kontury dolní čelisti či brady. Cílená aplikace dermální výplně do oblasti obočí má liftingový účinek a dokáže řešit povadlé unavené oči a víčka bez nutnosti chirurgického zákroku. Samotný výkon je pouze minimálně bolestivý a nemusí být prováděn v anestezii. Pomocí lokálně-anestetické masti můžeme zpříjemnit nezbytné vpichy do velmi citlivé tkáně.

Nejmodernější technologií, kterou používá minimálně invazivní estetická chirurgie obličeje a která dokáže oživit a pozvednout kontury povadajících partií obličeje bez nutnosti chirurgického zákroku je facelift-mezonitě. Materiál těchto hypoalergenních a biokompatibilních vláken, původně vyvinutý pro kardiochirurgii, dokáže po vložení do podkoží vyvolat řízený vznik kolagenní podpůrné sítě v hlubokých vrstvách podkoží. Proto i po vstřebání nití (za 6-8 měsíců) zůstává pokožka vyrovnaná a mírně posunutá, podobně jako po klasickém faceliftu.Kolagenní podpůrná síť dále zlepšuje krevní oběh a brání dalšímu ochabování pokožky. Tyto efekty přetrvávají až 2 roky.  Zavádění mezonití je bolestivé, provádí se proto výhradně v rozsáhlém místním znecitlivění za pomoci injekčního podání anestetik. Minimální bolestivost těchto injekcí lze ještě snížit pomocí lokálně anestetické masti.

 

Výplně hyaluronáty

Mezo-nitě

 

Copyright © 2023 by Binocular


autoškola Litomyšl, autoškola Polička Penzion Brno