penzion Brno

Odstraňování drobných kožních defektů

Zobrazených 1-1 z celkově 1 záznamů. 
Zobrazených 1-1 z celkově 1 záznamů.

Příprava před operací

Před výkonem je nutné po poradě s Vaším praktickým lékařem alespoň na týden vysadit léky, které ovlivňují srážení krve, jako léky obsahující kyselinu acetylosalicylovou (Anopyrin, Godasal, atp....) nebo jiné typy (Warfarin, Lawarin, atp....), preparáty Ginko Biloba, vitamin C, E. U pacientů s nemocemi srážení krve je nutná konzultace s Vaším ošetřujícím lékařem. Před operací se nesmějí používat protizánětlivé léky (např. Ibalgin). K operaci se dostavte nenalíčené a vezměte si oděv, který se nepřetahuje přes hlavu. Před výkonem není nutné lačnit.

Provedení operace

Výkon provádime v místním zněcitlivění injekcí do měkkých tkání. Po vyříznutí  léze skalpelem se provede sešití rány nevstřebatelnými stehy a sterilní krytí rány.

Odstranění útvarů elektrokoagulací (tzv elektrochirurgie) se provádí dle potřeby také v místním zněcitlivění. Tento zákrok je doprovázen minimálním krvácením a ránu není nutné sešít, překryje se strupem, který sám odpadne (není vhodné ho strhávat).

Po výkonu je možný mírný otok a modřina v okolí rány, které postupně vymizí.

Pooperační období

2. nebo 3. den povýkonu zpravidla následuje převaz. Stehy odstraňujeme obvykle za týden, podle lokalizace výkonu. V pooperačním období je důležité vyvarovat se napínání kůže a svalů v příslušné oblasti. Po dobu hojení doporučujeme nelíčit se, chránit před UV zářením, vyvarovat se prašnému prostředí. V případě nutnosti zalepení oka po výkonu klient nesmí řídit.

 

Copyright © 2023 by Binocular


autoškola Litomyšl, autoškola Polička Penzion Brno