penzion Brno

Blefaroplastika

Zobrazených 1-1 z celkově 1 záznamů.

 
Zobrazených 1-1 z celkově 1 záznamů.

Blefaroplastika je operace víček, kdy se odstraňují kosmeticky nevzhledné nadbytky tkáně horních nebo dolních  víček. Výsledkem je „omlazení vzhledu“. Před operací je důležité prodiskutovat, co klient od zákroku očekává a co je možno reálně provést. V současné době na našem pracovišti provádíme jen operace horních víček.

Příprava před operací

Před výkonem je nutné po poradě s Vaším praktickým lékařem alespoň na týden vysadit léky, které ovlivňují srážení krve, jako léky obsahující kyselinu acetylosalicylovou (Anopyrin, Godasal, atp....) nebo jiné typy (Warfarin, Lawarin, atp....), preparáty Ginko Biloba, vitamin C, E. U pacientů s nemocemi srážení krve je nutná konzultace s Vaším ošetřujícím lékařem. Před operací se nesmějí používat protizánětlivé léky (např. Ibalgin). K operaci se dostavte nenalíčené a vezměte si oděv, který se nepřetahuje přes hlavu. Před výkonem není nutné lačnit.

Provedení operace

Operujeme obě horní víčka najednou, výkon trvá přibližně hodinu. Na začátku výkonu provede operatér označení místa řezu na kůži horních víček až do obličejové části, kde se nachází kožní sklad, který je třeba odstranit. Víčka se pak znecitliví injekcí  s místním anestetikem. Následuje odstranění přebytečné kůže a podle potřeby i přebytek tukových váčků pod kruhovým očním svalem. Rána se sešije nevstřebatelným stehem a kryje sterilním krytím. Na ránu přikládame kompresivní obvaz, který může částečně bránit ve výhledu, proto je nutné mít po zákroku doprovod.  Vzniklá jizva na horním víčku je z velké části schovaná v ohybu víčka a je viditelná minimálně. Touto operací se neodstraní vrásky, které jsou zevně od očních víček.


Pooperační období

Druhý den po operaci následuje převaz, kdy se sundají obvazy, vhodné je sebou si vzít tmavé brýle. Po zákroku  bývají otoky a modřiny víček, které budou při uvedeném režimu postupně mizet. Doma doporučujeme dodržovat klidový režim s lehce zvýšenou polohou hlavy a přikládáním studených obkladů na víčka (např. lze použít chladivé gelové brýle). Na ránu se aplikuje hojivá mast, důležité je dbát na hygienu rukou.

Stehy odstraňujeme obvykle za týden, s odstupem se provádí jemné tlakové masáže.

 Po dobu hojení doporučujeme nelíčit se, chránit se před UV zářením (nosit tmavé brýle, krém s vysokým UV filtrem), vyvarovat se prašnému prostředí.

Návrat k obvyklým aktivitám je možný asi za týden. Po dobu jednoho měsíce doporučujeme omezit sportovní a fyzickou zátěž. Používání kosmetiky v operované lokalitě doporučujeme až za dva týdny.

Doba hojení je individuální, hůře se hojí např. kuřáci. Někteří jedinci mívají sklon k červenání jizev , které se pak hojí několik týdnů až mesíců. Téměř plný kosmetický efekt lze očekávat přibližně za 3 měsíce.

Dále je nutné si uvědomit, že pravá a  levá polovina obličeje nejsou identické a existují mezi nima drobné stranové rozdíly. To se pak může promítat i do pooperačního průběhu jizev, může být patrný lehký stranový rozdíl. Většinou ale jizvy bývají časem minimálně viditelné a je možné překrýt je kosmetickým líčením, takže to nesnižuje jinak dobrý kosmetický efekt operace.  

 

Copyright © 2023 by Binocular


autoškola Litomyšl, autoškola Polička Penzion Brno