penzion Brno
Zavolejte mi zpět
 
 

Galerie

Galerie

Zobrazených 1-1 z celkově 1 záznamů.

Aleš Lamr

V adventním čase jsme pro potešení pacientů a rodičů Centra dětské oftalmologie připravili novou výstavu. V Galerii G7m, tedy v čekárně strabologických ordinací jsme umístili šest moderních grafických listů předního českého umělce.

 

 

Aleš Lamr se narodil v roce 1943 v Olomouci. Dětství prožil v Litovli. V šedesátých letech vystudoval v Brně Střední uměleckoprůmyslovou školu, oddělení prostorového výtvarnictví u prof. J. A. Šálka. Po studiích krátce pracoval u filmu jako asistent režie na pražském Barrandově. Od roku 1968 je volným výtvarníkem. Byl registrován v tehdejším Svazu českých výtvarných umělců (SČVU), nyní v Unii výtvarných umělců (UVU).

 

Macintosh HD:Users:dostalek:Desktop:Snímek obrazovky 2016-12-19 v 8.53.51.pngMacintosh HD:Users:dostalek:Desktop:Snímek obrazovky 2016-12-19 v 8.54.28.png 

 

Aleš Lamr je věřící katolík. Ve své tvorbě se často vrací k biblickým námětům. Jeho práce jsou zastoupeny např. ve sbírkách Národní galerie, Nadace Jana a Medy Mladkových a Pražského hradu. Byly vystaveny na téměř dvou stovkách výstav v České republice a v zahraničí a jsou zastoupeny v galeriích v Ulmu, Balingenu, Paříži, Müsteru, Bruselu, Osace, Buenos Aires a Washingtonu.

http://www.lamr.cz

 

Copyright © 2024 by Binocular


autoškola Litomyšl, autoškola Polička Penzion Brno